Webmail'den Mail Gönderme Alma Sorunu Yaşıyorum.

Webmailinize http://www.siteadresi.com/webmail , http://ww.siteadresi.com:2095 veya http://webmail.siteadresi.com şeklinde bağlanabilirsiniz.

Mail sorunu yaşadığınızda ilk olarak http://www.intodns.com/ adresinden site adresinizi yazarak DNS sorunu yaşayıp yaşamadığınızı kontrol ediniz. Eğer Kırzmızı Ünlem İşaretleri varsa bu DNS problemi yaşadığınıza işarettir. Problemi cPanelinizden DNS bölümünden giderebilir veya bu konuda herhangi bir bilgiye sahip değilseniz Destek Bildirimi göndererek problemi bize arz edebilirsiniz.

DNS'leriniz düzgün ise http://bgp.he.net/ adresine sitenizin IP sini yazarak Spam listelerine girip girmediğinizi kontrol ediniz. IP adresinizi Başlat > Çalıştıra cmd yazarak çıkan komut satırına ping sitenizinadi.com yazarak IP'nizi öğrenebilirsiniz. Çıkan Ip yi sitede ki arama bölümüne yazıp Enter'layın çıkan ekrandan RBL bölümüne girdiğinizde tüm spam firmalarında siteniz Pass ise herhangi bir probleme sahip değilsinizdir. Eğer Fail verdiyse destek talebi yollayarak teknik ekibimize problemi iletiniz.

Tüm bunlara rağmen problem yaşamaya devam ediyorsanız, bulunduğunu hiyerarşi bir şirket ise sistem yöneticinizle irtibata geçin mail portları ile ilgili herhangi bir kısıtlama yapılıp yapılmadığını öğrenin. Eğer herhangi bir kısıtlamaya maruz değilseniz mail sorununuzu destek talebi atarak teknik ekibimize bildiriniz.

Bu cevap yeterince yardımcı oldu mu?

 Bu dökümanı yazdır

Also Read

Görsellerinizi Kayıpsız Sıkıştırarak Sitenizi Hızlandırın.

  Görselleri Kayıpsız Sıkıştırmak Önemli mi? sıkıştırma bir nevi seo dur....

Plesk'te mail kuyuruğunu temizleme

Pleks kurulu linux sunucunuz varsa kuyruktaki mailleri temizlemeniz gerekebilir.Kuyruktaki...

Plesk panel outlook ayarları

Plesk panel için outlook ayarları,   Aşağıdaki örnek resimdeki gibi Eposta adresiniz kullanıcı...

.htaccess Nedir?

.Htaccess dosyası (hypertext access file), klasörler düzeyinde sunucuda çeşitli ayalar ve...

Outlook İletiler teslim edildiğinde veya okunduğunda uyarma

Teslim bilgisi, e-posta iletinizin alıcının posta kutusuna teslim edildiğini bildirir, ancak...